Czasy i koszty przelewów w banku PEKAO

Bank Polska Kasa Opieki Spółka Akcyjna czyli bank Pekao SA jest drugim największym bankiem w kraju. Jest to bank uniwersalny, świadczący swe usługi zarówno osobom fizycznym jak i wielkim firmom.

Bank powstał w 1929 roku jako państwowy bank komercyjny, będący spółką akcyjną. Zadaniem banku była obsługa milionów Polaków przebywających na emigracji, których przychody stanowiły wielki zastrzyk finansowania dla kraju. Szybki rozwój banku sprawił, ze w 1939 roku Pekao miał oddziały w stolicach większości państw, w których żyli polscy emigranci W 1969 roku większościowym akcjonariuszem banku został Skarb Państwa. W okresie PRLu bank specjalizował się w walutowej obsłudze obywateli. Po zmianie ustrojowej w 1989 roku bank ruszył z ofertą komercyjną dostępną dla klientów indywidualnych i firmowych. W 1991 roku powstało pierwsze w powojennej Polsce biuro maklerskie. W 1996 roku powołana została Grupa Pekao SA, w 1998 roku rozpoczęła się prywatyzacja, po której nastąpił debiut giełdowy. W 1999 roku pakiet 52,09 %. akcji banku objęło konsorcjum UniCredito Italiano S.p.A. i Allianz AG. W 2007 roku zakończona została fuzja banków Pekao SA i BPH SA, klienci BPH zostali przeniesieni do Pekao. W roku 2013 został wprowadzony system płatności i akceptacji płatności mobilnych PeoPay. W 2017 roku sfinalizowano transakcję zakupu 32,8% akcji banku przez Powszechny Zakład Ubezpieczeń i Polski Fundusz Rozwoju.

Aktualnie strategia banku obejmuje dalszy rozwój usług cyfrowych, tak aby utrzymać pozycję lidera w tej dziedzinie i możliwość zaoferowania klientom najnowocześniejszych dostępnych rozwiań.

Bank Pekao przelewy do TOPkantorwypłaty z TOPkantor
WalutyPLN, EUR, USD, CHF, GBP, NOKPLN, EUR, USD, CHF, GBP, NOK
Czasonlineonline
Koszt0 PLN0 PLN (*)
(*) bezpłatnie są realizowane przelewy od kwoty 3000 PLN; przelewy niższych kwot obciążane są prowizją banku w wysokości 1 PLN. Przelewy kwot poniżej 50 PLN obciążane są dodatkowo opłatą w wysokości 1 PLN.
bezpłatnie realizowane są przelewy od kwoty 500 EUR, 500 USD, 500 GBP, 500 CAD, 5000 SEK, 5000 NOK, 5000 DKK, 50000 JPY, 10000 CZK; przelewy niższych kwot obciążane są prowizją banku w wysokości 2,5 PLN (5 PLN w przypadku banków gdzie operator nie prowadzi rachunków). Przelewy kwot poniżej 20 jednostek waluty obciążane są dodatkowo opłatą w wysokości równowartości 1 PLN.

online – oznacza czas od 1 do 10 minut, zależnie od fazy cyklu przetwarzania danych.
O ile systemy informatyczne w bankach funkcjonują poprawnie, w Godzinach Pracy Serwisu (8:30 – 16:30 w dni robocze) TOPkantor gwarantuje czas księgowania wpłat na konta Użytkowników w trybie online.
Przelewy do TOPkantor wykonane w godzinach wieczornych i w dni wolne od pracy mogą być księgowane następnego dnia roboczego.
Przelewy wewnętrzne zlecane wieczorem (poza godzinami aktywności systemów informatycznych w bankach) są wykonywane przez banki następnego dnia roboczego i dopiero wówczas księgowane są na Kontach Użytkowników TOPkantor.
Wypłaty zlecone poza godzinami pracy (8:30 – 16:30) są realizowane następnego dnia roboczego.
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych.
PKO BP
Inteligo
mBank
ING
Pekao
Santander
Alior
T-Mobile
Millennium
BNP Paribas
BOŚ Bank
Crédit Agricole
Idea Bank
pozostałe banki w Polsce
Serwis TOPkantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Możesz zmienić ich ustawienia tu: Zmień ustawienia ciasteczek. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych