Czasy i koszty przelewów w banku PKO BP

Bank PKO BP jest największym bankiem uniwersalnym w Polsce. Bank obsługuje klientów indywidualnych, małe i średnie firmy, wielkie korporacje oraz spółki państwowe.

Bank powstał w 1919 roku jako Pocztowa Kasa Oszczędności, której najważniejszym zadaniem było wprowadzenie do obiegu po I wojnie światowej polskiego złotego. W okresie II wojny światowej działalność została zawieszona, natomiast w 1949 roku nastąpiło przekształcenie w Powszechną Kasę Oszczędności. W 1974 roku udostępniono rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy dla osób fizycznych. W 1988 roku Powszechna Kasa Oszczędności została wydzielona z Narodowego Banku Polskiego i stała się samodzielnym bankiem o nazwie Powszechna Kasa Oszczędności Bank Państwowy. Od roku 2000 bank jest jednoosobową spółką Skarbu Państwa z nazwą Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski Spółka Akcyjna. W 2004 roku PKO BP zadebiutował na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Działalność online bank rozpoczął przed 2000 r. Teraz produkty bankowości internetowej PKO BP uznawane są za najlepsze na rynku. Bank był pionierem we wprowadzeniu płatności mobilnych, aktualnie poziom usług online jest tak zaawansowany, że możliwa jest obsługa klientów oraz sprzedaż produktów finansowych bez konieczności wizyty w banku.

PKO BP przelewy do TOPkantorwypłaty z TOPkantor
WalutyPLN, EUR, USD, CHF, GBP,
SEK, DKK, NOK, CAD
PLN, EUR, USD, CHF, GBP,
SEK, DKK, NOK, CAD
Czasonlineonline
Koszt0 PLN0 PLN (*)
(*) bezpłatnie są realizowane przelewy od kwoty 3000 PLN; przelewy niższych kwot obciążane są prowizją banku w wysokości 1 PLN. Przelewy kwot poniżej 50 PLN obciążane są dodatkowo opłatą w wysokości 1 PLN.
bezpłatnie realizowane są przelewy od kwoty 500 EUR, 500 USD, 500 GBP, 500 CAD, 5000 SEK, 5000 NOK, 5000 DKK, 50000 JPY, 10000 CZK; przelewy niższych kwot obciążane są prowizją banku w wysokości 2,5 PLN (5 PLN w przypadku banków gdzie operator nie prowadzi rachunków). Przelewy kwot poniżej 20 jednostek waluty obciążane są dodatkowo opłatą w wysokości równowartości 1 PLN.

online – oznacza czas od 1 do 10 minut, zależnie od fazy cyklu przetwarzania danych.
O ile systemy informatyczne w bankach funkcjonują poprawnie, w Godzinach Pracy Serwisu (8:30 – 16:30 w dni robocze) TOPkantor gwarantuje czas księgowania wpłat na konta Użytkowników w trybie online.
Przelewy do TOPkantor wykonane w godzinach wieczornych i w dni wolne od pracy mogą być księgowane następnego dnia roboczego.
Przelewy wewnętrzne zlecane wieczorem (poza godzinami aktywności systemów informatycznych w bankach) są wykonywane przez banki następnego dnia roboczego i dopiero wówczas księgowane są na Kontach Użytkowników TOPkantor.
Wypłaty zlecone poza godzinami pracy (8:30 – 16:30) są realizowane następnego dnia roboczego.
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych.
PKO BP
Inteligo
mBank
ING
Pekao
Santander
Alior
T-Mobile
Millennium
BNP Paribas
BOŚ Bank
Crédit Agricole
Idea Bank
pozostałe banki w Polsce
Serwis TOPkantor.pl wykorzystuje pliki cookies. Możesz zmienić ich ustawienia tu: Zmień ustawienia ciasteczek. Więcej informacji tutaj
Znaki towarowe banków są własnością ich właścicieli, a na stronach Serwisu zostały umieszczone jedynie w celach informacyjnych